Odgrzybianie murów- po zawilgoceniu.

Co zrobić, jeśli przeprowadzasz w swoim domu odgrzybianie murów i przez przypadek środek chemiczny dotarł do oczu? Ze środkami chemicznymi przeznaczonymi na odgrzybianie murów trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie. Jeśli dostaną się w rejony oczu- trzeba czym prędzej pobiec do łazienki i przemyć oczy zimną wodą. Im szybciej- tym lepiej. Żrący środek chemiczny nie może dostać się do oczu, bowiem stanie się to przyczyną podrażnienia śluzówki, spojówki i części oka centralnego. W ekstremalnych przypadkach można nawet stracić wzrok. Zatem jeżeli planujesz w swoim domu przeprowadzić gruntowne odgrzybianie murów, a z natury jesteś osobą roztrzepaną i bujającą w obłokach podczas pracy- daj sobie spokój i zatrudnij kogoś bardziej obeznanego w temacie. Może być to ktoś z rodziny lub przyjaciel.

Nie warto ryzykować zdrowiem osobistym dla przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji pomieszczenia, w którym na co dzień mieszkamy. Odgrzybianie murów powinno być przeprowadzane tylko przez osoby mające wysoką świadomość płynięcia zagrożeń ze stosowania szkodliwych związków chemicznych. Laikom lepiej nie polecać wykonania tych czynności, ponieważ przynoszą one zazwyczaj więcej szkody, niż pożytku. Każdy powinien robić to, w czym sprawdza się najlepiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii odgrzybianie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz