Ocieplenie dachu za pomocą pianki poliuretanowej.

Jeżeli bierzemy się za ocieplenie dachu to pod uwagę powinniśmy brać także komin? Komin stanowi integralną część dachu budynku mieszkalnego. Jego izolacja nieco mija się z celem, ale możemy ją przeprowadzić choćby dla podniesienia efektu estetycznego. Chodzi nam bowiem o to, że wiele kominów znajdujących się na zadaszeniach kamienic oraz bloków komunalnych nie prezentuje się zbyt ładnie. Cegły są popękane i skruszone, z wielu z nich opada farba i po prostu straszą wyglądem.

Oczywiście, mowa tutaj o kominach murowanych. Kominy metalowe dla przeciwwagi są o wiele bardziej wytrzymałe i niszczeją w wolnym tempie. Zatem, jeśli już dziś zdecydujesz się na ocieplenie dachu– zadbaj także os tan komina. Jego wygładzona powierzchnia z pewnością będzie prezentowała się o niebo lepiej od stanu, jaki reprezentował poprzednio. Nie musisz od razu wykładać zewnętrznych ścian komina płytami styropianowymi, wystarczy wygładzić jego powierzchnię i pomalować na taki kolor, który współgrać będzie z barwą dachu. Komin można doprowadzić do porządku, gdy już zakończymy ocieplenie dachu w całości. To taki etap zwieńczenia całości pracy nad zmianą wyglądu zadaszenia. Jeśli wszystko wykonasz precyzyjnie- na pewno efekt będzie zadawalający.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ocieplenie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz